9 pekelných výjevů z pražských bytů

Chtěla jsem se přestěhovat a tak jsem hodně času strávila na stránkách realitek. A to, co jsem viděla, bylo často jen pro silné žaludky.

Odmítám připustit fakt, že vkus je objektivní záležitost. Většina Pražáků evidentně prostě vkus nemá. Nebo je jim úplně u zadku, jak byt rekonstruují nebo vybavují. Hlavně, když to pak střelí nebo pronajmou za dobrý prachy.

1. Barvy, barvičky

Jsem pro, aby se do osnov základních škol zařadilo učení Feng - Šuei, protože tady fakt přestává veškerá legrace. Dá se v tomhle vůbec žít?

aa

2. Vestavěné skříně, obývákové stěny

Češi mají obecně neuvěřitelný dar zasekat byt nábytkem. Souvisí to možná s tím, že nic nevyhazují a všechno syslí, tak aby to bylo kam dávat.

Snímek obrazovky 2014-10-24 v 14.23.15

3. Mrňavé kuchyně

Kuchyň je základ. V domácnosti, kde je nemožná kuchyně, se pravděpodobně moc nevaří, takže se tam nejí, takže se tam nežije. Takže je to nešťastný domov. Na fotce vidíte kuchyň k poměrně velkému bytu 3kk.

Snímek obrazovky 2014-10-24 v 14.21.14

4. Patra na spaní

Jsou všude. Ušetří totiž prostor a vysoké stropy pražských starých bytů si o ně rozhodně říkají. Ale je to vždycky potřeba? A opravdu chce dospělý inteligentní člověk šplhat každou noc do postele po žebříku? O komplikacích při sexu nemluvě. Patra na spaní jsou zlo, pokud vám nejsou 4 a nechcete si před sourozenci schovat sušenky.

aq

5. Koberce. Všude samé koberce.

Opravdu výborný nápad cpát koberce do všech pokojů. Někdy se na nich vystřídá i několik generací nájemníků nebo vlastníků. Super hygienická záležitost.

juj

6. Tapetky a lina

Je to trochu přežitek, ale jak je vidět, nějak se ho neumíme vzdát. Tapety s cihlovým vzorem, lina evokující třeba žulové kameny. Skvělý.

images

7. Čím víc druhů kachliček, tím víc koupelna

Tohle není otázkou peněz, tohle je absence vkusu, za kterou by se mělo střílet bez varování.

18

8. Mišmaš kovů

Zlaté lustry, stříbrné kliky od dveří, sem tam nějaká mosaz. Na to jsme taky experti.

umyvadlova-baterie-la-torre-classic-8001-3-stojankova-bila-zlato-original

9. Moderní nábytek ze "skonta"

Některé obchody s nábytkem by měly zakázat. Snímek obrazovky 2014-10-24 v 17.11.14 Tip G.cz: Rozkládací pohovka Mila za devítku. Nemáte zač.

Ještě horší je ale asi bydlet v obchoďáku, koukněte SEM.

Komentáře